Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Андреа Лекиќ најдобра ракометарка на ЕКС-ЈУ просторот за изминатава сезона, идеалниот тим го сочинуваат играчи од Вардар
Андреа Лекиќ најдобра ракометарка на ЕКС-ЈУ просторот за изминатава сезона, идеалниот тим го сочинуваат играчи од Вардар

Андреа Лекиќ најдобра ракометарка на ЕКС-ЈУ просторот за изминатава сезона, идеалниот тим го сочинуваат играчи од Вардар

Андреа Лекиќ е прогласена за најдобра ракометарк на ЕКС-ЈУ просторот за сезоната 2017/18. Ова е вкупно петто вакво признание за ракометарката која пет сезони беше дел од црвено-црните. Истава награда ја доби и во 2010, 2011, 2014, 2017 и сега во 2018 година.

Интересно идеалната постава на балканот ја сочинуваат ракометарки, кои изминатава сезона беа дел од Вардар:

Лево крило – Полина Кузнецова

Лев бек – Андреа Пенезиќ

Среден бек – Андреа Лекиќ

Десен бек – Барбара Лазовиќ

Десно крило – Јованка Радичевиќ

Пикер – Драгана Цвијиќ

Голман – Амандин Лејно.

За жал овие ракометарки нема веќе да ги гледаме во дресот на Вардар.