Tuesday ,15 October 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) „Диско“ го прекина летниот одмор и заигра ракомет
(ФОТО) „Диско“ го прекина летниот одмор и заигра ракомет

(ФОТО) „Диско“ го прекина летниот одмор и заигра ракомет

Единствениот германец кој настапи на Ф-4 и стана шампион,  левиот бек на Вардар, Кристијан Дисингер, го прекина летниот одмор и одигра ракометен дуел.

По еден месец по крунисувањето со европската круна и спектакуларниот пречек во Скопје, популарниот „Диско“  одигра ракометен меч. Германскиот интернационалец настапи на ревијалниот турнир во организација на германскиот нисколигаш Мисенхајм, заедно со дел од неговите поранешни соиграчи во составот на Лудвигсхафен.

disi disi2