Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Куманово гостува во Јане Сандански, ново дерби за Вардар

ЖРК Куманово гостува во Јане Сандански, ново дерби за Вардар

zrk

Денес во Спортскиот центар „Јане Сандански“ се игра дерби во женската ракометна сениорска лига. Лидерот на табелата ЖРК Куманово гостува кај црвено-црните дами.

Натпреварот е закажан со почеток во 16:00 часот, ова е дуел од 10.коло во сезоната 2020/2021 година. Во истиот Вардар влегува со еден пораз и седум победи, противникот има 100% ефект и е благ фаворит на овој дуел. Не очекува тежок напревар против тимот кој е прв фаворит за пехарот оваа сезона во мак.ракометот кај девојките.