Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар домаќин на Овче Поле СУ во последното коло
ЖРК Вардар домаќин на Овче Поле СУ во последното коло

ЖРК Вардар домаќин на Овче Поле СУ во последното коло

Денес тимот на ЖРК Вардар го игра последно коло од плеј-офот во оваа сезона. Црвено-црните дами се домаќини на овој дуел во салата Круме Кепески во Кисела Вода.

Попладнево ја пречекуваме екипата на ЖРК Овче Поле СУ во натпреварот од 8.коло. Средбата се игра со почеток во 17-00 часот. Вардарки се фаворит на дуелот.