Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Атрактивната одбрана со нога на Грујовска и “слаломот“ на Костовиќ најпотези, видео-извештај од 1/2-фин, во Купот
Атрактивната одбрана со нога на Грујовска и “слаломот“ на Костовиќ најпотези, видео-извештај од 1/2-фин, во Купот

Атрактивната одбрана со нога на Грујовска и “слаломот“ на Костовиќ најпотези, видео-извештај од 1/2-фин, во Купот

Куп круната е на дофат за  младиот тим ЖРК Вардар тие утре играат во големото финале.  Место во истото обезбедивме откако вчера во   салата во Куманово  триумфиравме над  Стружанка на меч од полуфиналето.  Доминацијата на оваа средба беше голема   победивме со девет гола плус, 27-18.

Според медија тимот на нашиот медиски партнер  “Sport.Video Macedonia“  од овој меч најпотези се атрактивната одбрана со нога на Симона Грујовска и “слаломот“ на Ангела Костовиќ. Видеото од погодокот на Костовиќ која одига може да кажеме најдобар дуел оваа сезона и погоди осум пати може да го погледнете на следниот ЛИНК.  Голманот Грујовска која бранеше во првиот дел и нареди седум интервенции беше една од клучните „алки“ за обезбедување на предноста на оваа средба.  Најубавата од нејзините интервенции  –   ОВДЕ

*Видео извештајот од целиот полуфинален натпревар на црвено-црните погледнете го на следниот ЛИНК!