Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Ивана Џатевска
Среќен роденден Ивана Џатевска

Среќен роденден Ивана Џатевска

Денес својот 17-ти роденден го прославува пикерот на женскиот ракометен клуб Вардар, Ивана Џатевска. Станува збор за играч кој се одликува со голема цврстина во дуелите, еден од главните столбови на тимот кој изминатата сезона дојде до Куп „среброто“. Нејзините игри беа препознаени од селeкторот па доби шанса во кадетската, младинската и на крајот во А-селекцијата.  Талентот кај неа е повеќе од очигледен, тимски играч  со “храбро срце“, безкропулозен борец во одбраната и немилосрден стрелец во офанзивата.  Честитки за роденденот  и упатуваме на Џатевска од Pедакцијата на Вардар Фанс.

dz3

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЏАТЕ!