Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Кадетките на Вардар лесно се справија со врсничките од РК Филип
(Фотогалерија) Кадетките на Вардар лесно се справија со врсничките од РК Филип

(Фотогалерија) Кадетките на Вардар лесно се справија со врсничките од РК Филип

Вчера попладне, во големата сала при Спортскиот Центар “Јане Сандански“, кадетската  екипа на ЖРК Вардар беше домаќин на тимот  на РК Филип Вардар од Прилеп. Девојките предводени од Платон и Папуџиева во мечот целосно  доминираа во сите сегменти на ракометната игра. Младите вардарки дојдоа  до победа со високи 40 гола предност, ние триумфиравме со резултат 44-4 (19:4).

0 0g 1a 1b 1q 1y 2 2a 2r 3 3y 4 5 6 7 8 9 10 11 11r 12 13 14 15 16 17 18 18fg 28 29 32 33