Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Пионерките на Вардар ги “поделија“ бодовите со екипата на РК Велкова-5
(Фотогалерија) Пионерките на Вардар ги “поделија“ бодовите со екипата на  РК Велкова-5

(Фотогалерија) Пионерките на Вардар ги “поделија“ бодовите со екипата на РК Велкова-5

Вчера претпладне  во салата “Кале“ се сретнаа во дуел од женската пионерска лига( група-1) екипите на Вардар и РК Велкова-5. Во овој дуел од 5.коло во пионерската лига двата тима кој се предводени од легендарното пикерско дуо од “златните времиња„ на македонската женска репрезенација и Кометал Ѓ.П ги поделија бодовите. Вардар кој е предвосен од Анжела Платон и гостинскиот тим од Милева Велкова одиграа 14-14 (6-8).

0 0a 0x 1 2 2c 2z 3 4 6 7 7x 8 9 10 11 12 13 14 15c 16 17 18 19