Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) ЕХФ Шампионат: Македонија-Полска
(Фотогалерија) ЕХФ Шампионат: Македонија-Полска

(Фотогалерија) ЕХФ Шампионат: Македонија-Полска

Вчера на последниот меч од групната фаза на ЕХФ шампионатот во Италија бевме поразени од селекцијата на Полска. Македонската кадетска женска селекција немаше сили да се спротистави на ривалот, поразот дојде со резултат 34-20.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 22 22e 22q 23 24 25 26 27 28 33 33a 34 35 36