Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Од натпреварот на кадетките на Вардар против РК Раднички во Никшиќ
(Фотогалерија) Од натпреварот на кадетките на Вардар против РК Раднички во Никшиќ

(Фотогалерија) Од натпреварот на кадетките на Вардар против РК Раднички во Никшиќ

Кадетите на Вардар на турнирот во Никшиќ, Црна Гора дојдоа до четврттото место. Девојките на Драгана Ристова вториот ден одиграа натпревар во групата со екипа од Србија. Наш ривал беше,  РК Раднички 1964, во овој дуел во кој доминиравме во сите аспекти на ракометната игра дојдовме до висока победа со резултат 29-13. Во продолжение мега фото галерија со осумдесетина слики од овој дуел.

x2

0 1 2 3 4 4f 5 6 7 8 9 10 10f 11 12 13 14 14f 15 15g 20 21 21d 22 22a 23 24 25 26 27 28 28i 28y 29 30 31 32 33 34 34f 35 36 37 38 39 39u 40 40f 41 42 43 43w 44 44f 44q 44z 45 46h 49 50 51 52 52f 53 53f 54 55 55g 56 57 58 59 60 x x4

foto:Bert Berishaj