Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) „Лавиците“ одиграа тренинг-дуел со КЛ7
(Фотогалерија) „Лавиците“ одиграа тренинг-дуел со КЛ7

(Фотогалерија) „Лавиците“ одиграа тренинг-дуел со КЛ7

Денес во спортскиот центар „Јане Сандански“ пионерките на Вардар одигаа тренинг-натпревар со тимот на КЛ7. Целта беше дружење, тренинг и подготовка за пролетниот дел во лигите.

2 3

Девојките на Анжела Платон и Марија Папуџиева  кои се двојни шампионки во пионерска и кадетска лига, очекувано  доминираа на средбата. Започнавме со комбиниран состав, резултатот беше во втор план, се воигруваа акции. Победата ни припадна на нас, ние овој дуел го добивме со високи 47:25. Сите девојки покажаа дека одлично ги одработиле зимските подготовки кои започнаа на 13.јануари за овој наш црвено-црн тим.

1-2 4 5 6 7 8 9 10 11 82782044_10216201536413304_585219565009502208_o 82788208_10216201546573558_8420111456267141120_o-2 82793918_10216201545413529_4542613589868937216_o 82810714_10216201548893616_302452095200526336_o-2 82818757_10216201538053345_2696296823940710400_o 82831013_10216201536013294_2339443418838597632_o-2 82854987_10216201538733362_7053722629575802880_o-2 82868235_10216201543253475_5157041616845799424_o 82890337_10216201540573408_4474119474361925632_o-2 82930905_10216201549213624_5872315445867970560_o 82989380_10216201535213274_6545709027312009216_o 82992398_10216201547653585_1724840479318605824_o-2 83089272_10216201535653285_5601213991998193664_o-2 83125796_10216201533653235_6851651260181905408_o 83127566_10216201537293326_691431756892471296_o-2 83147099_10216201549693636_5624475444679016448_o 83162426_10216201542733462_3421961209644056576_o 83206317_10216201537813339_4437390443054891008_o 83266017_10216201550853665_7927792871388741632_o-2 83335312_10216201541173423_6514464914055102464_o-2 83696437_10216201548173598_8116547071911133184_o 83831224_10216201532973218_7866930543399534592_o 83915590_10216201547053570_4001590217587818496_o 83988981_10216201544773513_2535873279969722368_o 84074833_10216201533213224_2681613464627052544_o 84208363_10216201551213674_8885529196386844672_o 84262750_10216201539253375_7170775434877992960_o 84329522_10216201550333652_4441361672895987712_o