Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Младинските екипи на ЖРК Вардар по одиграниот Ф4 ги добија сребрените и бронзените медали
(ФОТО) Младинските екипи на ЖРК Вардар по одиграниот Ф4 ги добија сребрените и бронзените медали

(ФОТО) Младинските екипи на ЖРК Вардар по одиграниот Ф4 ги добија сребрените и бронзените медали

Вчера во Автокоманда се одигра завршниот турнир Ф4 во женската младинска лига. На него учество земаа две екипи на Вардар и двете дојдоа до медали. Вардар Јуниор на Драгана Ристова беше “сребрен“ тим откако во полуфиналето го победи Вардар, а во финалето беше поразен од повозрасниот тим на Металург. Девојките на Платон и Кузмановска, младинската екипа на ЖРК Вардар се закитија со “бронза“, тие во “малото финале“ беа подобри од екипата на РК Кичево-10.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24