Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки немаа “милост“ ниту за Будуќност
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки немаа “милост“ ниту за Будуќност

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарки немаа “милост“ ниту за Будуќност

Вардарки стигнаа до својата деветта последователна победа во Лигата на Шампионите, а трета во главната рунда, со која се зацврстивме на првото место на табелата. Ибраничките на Дибирова немаа милост ни кон екипата на Будуќност, која ја совладаа убедливо со резултат од 31:24.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар на Вардар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 27749817_1590085467704960_7022650371929824021_n 27973690_1590083461038494_2202472644571542537_n