Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Младинките на Вардар го “преслушаа“ Кичево, на меч од младинската лига
(Фотогалерија) Младинките на Вардар го “преслушаа“ Кичево, на меч од младинската лига

(Фотогалерија) Младинките на Вардар го “преслушаа“ Кичево, на меч од младинската лига

Младинките на РК Вардар во С.Р.Ц. Кале на натпревар од младинската лига ја победија екипата на Кичево. Полесно од очекувањата избраничките на Платон и Кузманоска славеа убедлива победа, изразена со резултат 34:11.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26