Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Женската екипа на Кисела Вода подобра од Ново Лисиче, во “Јуниор“ лигата, кај генер.2006/07
(Фотогалерија) Женската екипа на Кисела Вода подобра од Ново Лисиче, во “Јуниор“ лигата, кај генер.2006/07

(Фотогалерија) Женската екипа на Кисела Вода подобра од Ново Лисиче, во “Јуниор“ лигата, кај генер.2006/07

На натпреварите од второто коло на ракометната “Јуниор“ лига.а единствениот меч во женска конкуренција кај генерацијата родени 2006/07 година се сретнаа екипите на РК Опш.Кисела Вода и РК Ново Лисиче. На овој дуел славеше екипата на Кисела Вода, со резултат од 14:5.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22