Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Женската екипа на РК Кале подобра од Драчево, на натпревар од “Јуниор“ лигата
(Фотогалерија) Женската екипа на РК Кале подобра од Драчево, на натпревар од “Јуниор“ лигата

(Фотогалерија) Женската екипа на РК Кале подобра од Драчево, на натпревар од “Јуниор“ лигата

На натпревар од “Јуниор“ лигата, во женскиот дел кај генерацијата родени 2004/05 РК Кале Вардар  од Кичево беше подобар од екипата на РК Драчево Вардар од Скопје со резултат 24-4.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7%d0%b6 8-2 8 9 10 11 12 13 14 15