Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Дамите од Кале Кичево шампиони во генер.2006/07, РК Делчево Вардар второпласиран на Ф4 турнирот во Јуниор лигата
(Фотогалерија) Дамите од Кале Кичево шампиони во генер.2006/07, РК Делчево Вардар второпласиран на Ф4 турнирот во Јуниор лигата

(Фотогалерија) Дамите од Кале Кичево шампиони во генер.2006/07, РК Делчево Вардар второпласиран на Ф4 турнирот во Јуниор лигата

Викендов во “Кале“ се одигра завршниот Ф4 турнир кја дамите родени 2006 и 2007 година. Екипата на РК Кале од Кичево е освојувач во женскиот дел на “Јуниор“ лигата, кај генерацијата родени 2006/07 година. Тие во големото финале ја совладаа екипата на Делчево-Вардар, со резултат 16:12.

44 k k2 k2s k3 k3d k4 k5 k6 k6y k8 k9 k12 k12d k13 k14 k18 k22