Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Има ли тим што ќе го победи ЖРК Вардар оваа сезона!?
Има ли тим што ќе го победи ЖРК Вардар оваа сезона!?

Има ли тим што ќе го победи ЖРК Вардар оваа сезона!?

Има ли тим што ќе го победи ЖРК Вардар оваа сезона се поставува прашањето во ракометна Европа. Како играат Вардарки оваа сезона, ниту тимот на ЧСМ Букурешт нема да може да им се спротистави на патот до толку посакуваниот трофеј.

Ретко се случува во ракометот на средина на месец февруари еден тим да нема ниту еден пораз.. тоа засега им оди добро само на Вардарки кои сезонава играат феноменално, во континуитет бележат високи победи, а ракометарките велат дека ова не е максимумот од нив и дека Вардар сеуште напредува од натпревар во натпревар.

zrkvardar-kuznetsova

До крајот на оваа групна фаза ќе биде сензација доколку некој успее барем да извлече бод од “црвено – црните” девојки. Во следното коло кое е на програмата на 25.02, Вардарки гостувaат кај тимот на Мец за заверување на првата позиција на табелата. По тој дуел следуваат оние последни два против Битигхајм дома и против Будуќност нагости.