Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките утре гостуваат кај ЖРК Илинден
Кадетките утре гостуваат кај ЖРК Илинден

Кадетките утре гостуваат кај ЖРК Илинден

Кадетките на ЖРК Вардар тргнаа со победа во воведниот дуел  за нив од групата-А, ние на натпреварот од 2.коло ја совладавме екипата на Ѓорче Петров-ЖРК. Првото коло беше одложено поради деновите на жалоста во Република Македонија, тој дуел доби нов термин.

Девојките на Платон Анжела и Марија Папуџиева гостуваат во Населба Илинден, утре (среда, 01/12/2021) кај тимот на ЖРК Илинден Вардар. Натпреварот кој ќе се игра во салата „Гоце Делчев“ е закажан  во 20 часот и 30 минути.