Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките гостинки на ЖРК Чаир
Кадетките гостинки на ЖРК Чаир

Кадетките гостинки на ЖРК Чаир

Престојниот викенд во женската кадетска лига во нашата група-А каде што играат црвено-црните девојки ќе се одигра 5.коло.

Во оваа рунда кадетскиот тим на  ЖРК Вардар е гостин тимот на екипата на Чаир, дуелот е закажан за задутре, сабота (24.декември, 2022). Натпреварот ќе се одигра во салата „7-ми Март“ со почеток во 13-00 часот.