Saturday ,22 February 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Ана Марија Коларовска
Среќен роденден Ана Марија Коларовска

Среќен роденден Ана Марија Коларовска

Денес својот 17.роденден го прославува средниот бек на ЖРК Вардар, секогаш борбената Ана Марија Коларовска.Станува збор за играч со изворедна техника, екстрa храбар, пркосен со голем удел во играта на црвено-црните дами. Таа покрај одличната сезона во Вардар, одигра одлично и на ЕХФ Шампионатот во Италија. Таму погодуваше на секој меч, беше трет стрелец.

105

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНА МАРИЈА!