Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кузман домаќин на ЖРК Вардар во 21.коло од Супер лигата
Кузман домаќин на ЖРК Вардар во 21.коло од Супер лигата

Кузман домаќин на ЖРК Вардар во 21.коло од Супер лигата

Во рамки на 21.коло, ЖРК Вардар гостува кај екипата на РК Кузман Вардар од Илинден. Дуелот против тимот кој е на дното од табелата и е најмладиот колектив кој настапува во лигата  и на кој сме фаворит,  ќе се игра во сабота, 8.мај.

Ова е последна контролка за избраничките на Драгана Ристова и Александар Царчев пред големиот предизвик идната недела. Црвено-црниот женски тим го очекува  настапот на Ф-4 турнирот во Купот на Република Македонија.

Натпреварот кој ќе се игра во салата „Кочо Рацин“ во скопската населба Петровец е закажан со почеток во 15-00 часот.