Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > „Лавиците“ на тест со сениорскиот тим на РК Спартак
„Лавиците“ на тест со сениорскиот тим на РК Спартак

„Лавиците“ на тест со сениорскиот тим на РК Спартак

Конечно, кадетскиот состав после прекинот на првенството во март месец поради пандемијата ќе го одигра првиот натпревар. Тимот на Анжела Платон и Марија Папуџиева ќе се сретна со екипата на РК Спартак.

Кадетскиот состав на ЖРК Вардар ќе одигра гостински дуел со сениорската екипа од Кисела Вода, мечот е закажан за денес, вторник. Дуелот кој ќе се одигра во спортсаката сала „Круме Кепевски“ во К.Вода е закажан со почеток во 21:00 часот. Првиот тим на црвено-црните минатата среда го совлада Спартак со 37:22, денес младите вардарки ќе имаат прилика да се сретнат со овој противник.