Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Мирјана Петковска
Среќен роденден Мирјана Петковска

Среќен роденден Мирјана Петковска

 Денес свој роденден слави десното крило на првиот тим на  ЖРК Вардар, таленираната Мирјана Петковска.  Станува збор за играч со експлозивна контра, прецизна при изведување на казнените удари, и одличен стрелец. Мими е втор стрелец во тимот во суперигашката конкуренција, исто така оваа пролет со дури 29.гола на само 4 меча е втор стрелец и во младинската лига. Редакцијата на Вардар фанс и посакува многу успех и здравје на нашата 74-ка!

 mimi2

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МИМИ!