Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) ЖРК Вардар го одржа првиот тренинг во 2018
(ФОТО) ЖРК Вардар го одржа првиот тренинг во 2018

(ФОТО) ЖРК Вардар го одржа првиот тренинг во 2018

ЖРК Вардар денеска се собра и ги одржа првиот тренинг во новата календарска година. На првиот тренинг на екипата во СЦ. Јане Сандански присуствуваа сите играчи на ЖРК Вардар заедно со стручниот штаб. Оваа календарска година се надеваме дека ќе биде среќа по вардарки и дека ќе ја освојат толку посакуваната титула во Лигата на шампионките.

Неколку фотографии од првиот тренинг во 2018:

prv-sobir-na-vardarki-vo-2018-12602 prv-sobir-na-vardarki-vo-2018-12603 prv-sobir-na-vardarki-vo-2018-12604 prv-sobir-na-vardarki-vo-2018-12606