Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Четврта последователна победа за младинките на Вардар Јуниор, кои беа подобри од екипата на Кичево
(Фотогалерија) Четврта последователна победа за младинките на Вардар Јуниор, кои беа подобри од екипата на Кичево

(Фотогалерија) Четврта последователна победа за младинките на Вардар Јуниор, кои беа подобри од екипата на Кичево

Младинките на РК Вардар Јуниор предводени од Драгана Пецевска стигнаа до нова, вкупно четврта последователна победа во рамките на младинската лига. Тие вчера на Кале за противник ја имаа екипата на Кичево, 10 која ја совладаа убедливо со резултат 29:13.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21-2 2125 26 27 28 29 303.