Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Женската младинска и пионерска лига стартуваат на крајот од февруари, кадетската дури во април
Женската младинска и пионерска лига стартуваат на крајот од февруари, кадетската дури во април

Женската младинска и пионерска лига стартуваат на крајот од февруари, кадетската дури во април

На сила е зимската пауза во клупскиот ракомет во земјава на сите нивоа. Двете млади екипи на ЖРК Вардар кои играат во три младински конкуренции се на пауза. Тимот на Платон и Папуџиева заминаа како лидери во пионерската и кадетската конкуренција на одмор, младинските се втори на табелата.

Според начелниот распред за продолжување на сезоната кај пионерските и младинките истата ќе започне на крајот од февруари (29.ти) или првиот ден од март. Тие ќе започнат први со одигрување на новите кола, кај помалите се бориме за пласман на Ф-4, кај поврозрасните за лидерска позиција која носи пехар. Кадетската лига започнува дури некаде околу половината на април, односно првото коло е закажано за 11/12.април. Ова се паровите за првите пролетни кола:

Пионерки: Вардар-Велкова 5

Кадетки: Ѓорче Петров-Вардар

Младинки: Вардар-Чаир