Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Триумфи на Опш.К. Вода и РК Кале Кичево во Јуниор лигата кај дамите во генер.2006/07
(Фотогалерија) Триумфи на Опш.К. Вода и РК Кале Кичево  во Јуниор лигата кај дамите во генер.2006/07

(Фотогалерија) Триумфи на Опш.К. Вода и РК Кале Кичево во Јуниор лигата кај дамите во генер.2006/07

Викендов   стартуваа натпреварите од третата сезона на ракометната “Јуниор“ лига со натпреварите кои се на програмата во Скопје и тоа во спортскиот рекреативен центар Кале. Кај девојките родени во генерација 2006 и 2007 се одиграа два дуела, во истите Општина Кисела Вода и РК Кале Кичево Вардар дојдоа до победи против своите ривали.

x x2 x3 x5 x6 x7 x8 x9 x10 x11 x12 x13 x14 x16 x17 x18 x19 x20 x21 x22 x23 x24 xr4