Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Пионерките заминаа за Белград
(ФОТО) Пионерките заминаа за Белград

(ФОТО) Пионерките заминаа за Белград

Утрово, пионерската екипа на ЖРК Вардар од пред Спортскиот центар „Јане Сандански“ замина за Белград, Србија. Тие таму ќе бидат дел од силен меѓународен турнир. Платон Анжела и Папуџиева Марија го имаат целиот ростер на располагање вклучувајќи ги и двете нови засилувања.

Првиот меч не очекува утре, 26.август турнирот трае се  до 28-ми август.  Распоредот на мечевите на Лавови Хенбал Челинџ турнитот може да ги најдете на нашиот сајт-ТУКА