Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 5.коло! Пионерките по победата кај Делчево лидери со максимални 15.бода
Преглед 5.коло! Пионерките по победата кај Делчево  лидери со максимални 15.бода

Преглед 5.коло! Пионерките по победата кај Делчево лидери со максимални 15.бода

Пионерките на ЖРК Вардар во 5.коло играа дерби кај тимот на Делчево, избраничките на Анжела Платон и Марија Папуџиева успеаа да остварат важен триумф. Тие победија со високи 10 гола предност, победата дојде со резултат 15-25 на оваа средба. Ние сме лидери на табелата по 5.одиграни кола колку што има и тимот на Аеродром кој е на втората позиција. Во следното коло гостуваме кај тимот на Алушовски. Ова се резултатите од одигранатото 5.коло и паровите за идното, 6коло:

ffffff

Вардарки  повторно го имаат најдобриот напад, ние имаме постигнато 140 гола или 28.погодока во просек по одигран дуел нешто што е за посебен акцент. Во одбраната примиме само 62 гола или нешто повеќе од 12.по меч, тимот на Аеродром има исти скор како нашите девојки. Табелата изгледа вака по 5.кола:

fffffffffffffffffffffffffffffffffffff