Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) ЖРК Вардар ја продолжи победничката низа во ВРХЛ лигата, совладан и тимот на Крим
(Фотогалерија) ЖРК Вардар ја продолжи победничката низа во  ВРХЛ лигата, совладан и тимот на Крим

(Фотогалерија) ЖРК Вардар ја продолжи победничката низа во ВРХЛ лигата, совладан и тимот на Крим

Вчера, продолжи победничката низа на вардарки во регионалната ВРХЛ лига, откако на третиот турнир во СЦ „Јане Сандански” ја победија екипата на Крим со резултат 25 – 24. Ова е шеста победа на црвено-црните во регионалното натпреварување, во продолжение фотографии од средбата со екипата на Крим одиграни вчера, недела, во Скопје.

p p2 p3 p4 p5 p6 p7 r r0 r1x r2 r3 r3f r4 r6 r6d r7 r7j r8 r9 r22 r33 r44