Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 5.коло! ЖРК Вардар осамен на врвот, Пелистер дојде на позицијата бр.2
Преглед 5.коло! ЖРК Вардар осамен на врвот, Пелистер дојде на позицијата бр.2

Преглед 5.коло! ЖРК Вардар осамен на врвот, Пелистер дојде на позицијата бр.2

Се одигра кај дамите 5.коло, по кое Вардар се зацврсти на врвот на табелата со 15.бода.

Чаир имаше лесна задача на домашен терен со Гевгелија, Спартак впиша нов пораз, Пелистер како гостин дојде до победа над тимот од Кисела Вода. Куманово исто така лесно победи, тие го совладаа тимот на Шампион. Вардар во ова коло ја пречека екипата на Скопје, отпорот на ривалот беше скршен по десетина минути.

Вардар е лидер со комотни пет бода на врвот на табелата, зад нас  е Пелистер со 10.бода. Потоа се тимовите на Куманово, Чаир и Шампион сите со 9.бода.

а

Во следното 6.коло, играме со тимот на Шампион,  паровите се следни: