Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познат составот на ЖРК Вардар за првиот европски предизвик, на голот со Ѓорѓиевска и Илиќ

Познат составот на ЖРК Вардар за првиот европски предизвик, на голот со Ѓорѓиевска и Илиќ

00-660x330

ЖРК Вардар денес се враќе во ракомета европа по 3.години пауза, наш ривал е Приштина од Косово, во рамки од второто квалификациско коло на Европскиот Куп. Дуелот се игра денес во Косово со почеток од 17-00 часот. Познат е и составот на црвено-црните кој го одредија Ристова, Платон и Папуџиева.

Составот е горе доле очекуваниот од најдобрите поединки кои настапуваат во домашната лига, само кај голманите има измени. Поради повреда не може да сметаме на Трајкоска и веќе неколку месеци на Грујоска, па младата Вероника Ѓорѓиеска ќе биде партнер на Илиќ. Во подолжение составот за денес:

245508323_2904514396526265_5345653009383827231_n

*Ќе има и видео линк за следење на дуелот кој наскоро ќе го поставиме