Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим > Вардар и Вардар СЦЈС денес ќе се сретнат во четврт-финалето на Купот
Вардар и Вардар СЦЈС денес ќе се сретнат  во четврт-финалето на Купот

Вардар и Вардар СЦЈС денес ќе се сретнат во четврт-финалето на Купот

Нашите две црвено-црни ракометни екипи во женска конкуренција, тимовите на  ЖРК Вардар и Вардар СЦЈС ќе играат меѓусебе во четвртфиналето на Купот на Република Македонија. Ждрепката сакаше нашите екипи да бидат ривали во фазата на елиминации во ова натпреварување.

“Сестринскиот дуел“ на програмата е денес со почеток од 17:00 часот. Истиот ќе се одигра  во големата сала на “Јане Сандански”-Скопје. Влезот е слободен  на овој натпревар, во истиот првиот тим е огромен фаворит за пласман понатака. Победникот ќе игра на завршниот турнир во мај, црвено-црниот состав на Дибирова е бранител на пехарот во Купот. Покрај нас во оваа фаза се играат уште три дуели, двојките во истите се следни:

  • Гевгелија – Овче Поле
  • Куманово – Металург
  • Прилеп – Пелистер