Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Два дерби дуела на старт, во 1.коло ЖРК Вардар гостува кај Ѓорче, потоа на „мегдан“ со Металург
Два дерби дуела на старт, во 1.коло ЖРК Вардар гостува кај Ѓорче, потоа на „мегдан“ со Металург

Два дерби дуела на старт, во 1.коло ЖРК Вардар гостува кај Ѓорче, потоа на „мегдан“ со Металург

Денес се одржа ждрепка во просториите на Ракометната федерација на Македонија,  за оваа сезона 2021/2022 година, „куќата на ракометот“ одличи кај дамите во сениорската лига да има две групи. Начелно првото коло  е закажано да се  игра на 18/19 септември.

ЖРК Вардар е дел од групата-Б, веќе е познат и распоредот за првата рунда, односно првите 7.кола во кои ќе се сретнеме со сите ривали по еднаш.

received_1265889527194364