Friday ,10 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Симовски, честитки и за признанието “Оскар“ за најдобар селектор
Среќен роденден Симовски, честитки и за признанието “Оскар“ за најдобар селектор

Среќен роденден Симовски, честитки и за признанието “Оскар“ за најдобар селектор

Тренерот на женскиот клуб Вардар, познатиот ракометен стучњак Симе Симовски денес го прославува својот 48-ми роденден. Редакцијата на Вардар Фанс му го честита истиот и му посакува многу успех и здравје.

hh

Покрај  роденденот, му упатуваме честитка и за наградата “Оскар“ која ја доби на манифестацијата “Асовите бираат асови“. Тренерот на вардарки и македонски селектор доби признание за “Најдобар селектор на женски колектив“. Причината е повеќе од јасно, македонската женска А-селекција по подолго време имаше успешни квалификации.