Tuesday ,29 September 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Кате Дамјаноска
Среќен роденден Кате Дамјаноска

Среќен роденден Кате Дамјаноска

Денес свој 17-ти роденден прославува кружниот напаѓач на женскиот ракометен клуб Вардар, репрезентативката Катерина Дамјановска. Таа заедно со остатокот од тимот одиграа одлично изминатата сезона што ја крунисаа со “сребро„ во Купот на Република Македонија кој се одига во Куманово, постојано има забележителна улога во успесите на тимот.

67736621_2684582084906689_7110599837799677952_n

Кате потоа имаше повици за репрезентациите на Македонија, па така на ЕХФ Шампион за кадетки во Италија одигра на ниво, особено на мечот со Турија каде што се закити со МВП-признанието (фото). Покрај тоа нејзиниот квалитет дојде до израз па селекторот Симе Симовски ја повика за собир на А-селекцијата на нашата земја.

60348637_1195543913959348_5217295914904846336_n-660x330

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАТЕ!