Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Ана Марија Божиновска
Среќен роденден Ана Марија Божиновска

Среќен роденден Ана Марија Божиновска

Денес својот 19-ти роденден го слави средниот бек на женскиот црвено-црн сениорски тим, Ана Марија Божиновска. На вардаровата 10-ка и го честитаме истиот, и посакуваме многу успех со светиот клуб на трите фронта оваа пролет, здравје и одлични игри.  Со оваа талентирана девојка ве запознавме со едно интервју пред само дваесетина дена кое може да го најдете на нашиот сајт-овде!

 

32

* Со почетокот на 2019 година воведуваме мала новина, односно одбележување на родендените на сениорките како што е случај со момците од сениорските тимови: ракометниот, фудбалскиот, атлетскиот и кугларскиот колектив. Бидејќи апсолутно со пожртвуваната игра оваа есен покажаа дека се повеќе од достојни за сениорскиот дрес кој го носат