Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Данески Борис
Среќен роденден  Данески Борис

Среќен роденден Данески Борис

Минатата сезона, ЖРК Вардар се засили во стручниот штаб  со  кондиционен тренер и физиотерапевт. Нашиот тим е единствена женска екипа досега во Македонија која ќе има свој тренер задолжен за физичката подготовка.  Кондиционен тренер на тимот е Борис Данески, етаблиран, млад и искусен тренер. Вардар Фанс му го честита роденденот и  потенцира дека дефинитивно неговата работа се гледа на терен,  бидејќи како што пишавме неколку пати сезонава девојките играат на неколку нива повисоко во однос на претходните сезони кога е физичката подготовка.

8888

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН БОРИС!