Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Јаковчевска Ива
Среќен 18.роденден Јаковчевска Ива

Среќен 18.роденден Јаковчевска Ива

Денес свој роденден прославува ракометарката на ЖРК Вардар, крилото на црено-црните Ива Јаковчевска.  Таа го прославува своето полнолетство, односно нејзиниот 18.роденден.  Станува збор за инспиративна  и талентирана млада девојка, во тимот  настапува на десната крилна позиција, дојде како „производ“ на Вардар Јуниор лигата во нашиот тим и ги мина сите скалила од пионерска до сениорска категорија.

a

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ИВА!