Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати судиите за Куп турнирот во Групата-А каде ќе настапи ЖРК Вардар
Познати судиите за Куп турнирот во Групата-А каде ќе настапи ЖРК Вардар

Познати судиите за Куп турнирот во Групата-А каде ќе настапи ЖРК Вардар

Купот  на Република Македонија во ракомет кај дамите ќе се игра во две фазни, во првата фаза ќе се игра во квалификациски групи, четири на број чии победници ќе обезбедат место на завршниот Ф-4 турнир. ЖРК Вардар е дел од Групата-А со тимовите на Ѓорче Петров, РК Кузман и Стружанка. Ќе се играат во исти ден најпрвин полуфинални натпревари чии победници ќе се најдат во финалето.

Групата-А ќе се одигра во салата „Христо Батанџиев“ во Волково, домашниот терен на Ѓорче Петров во лигата, познати се судиите за сите три дуели:

00000