Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Лекиќ, Цвијиќ и Петровиќ повикани во репрезентацијата на Србија, за претстојните квалификациски натпревари
Лекиќ, Цвијиќ и Петровиќ повикани во репрезентацијата на Србија, за претстојните квалификациски натпревари

Лекиќ, Цвијиќ и Петровиќ повикани во репрезентацијата на Србија, за претстојните квалификациски натпревари

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Србија, Љубомир Обрадовиќ го објави списокот на ракометарки, на кои ќе смета за квалификациските натпревари за пласман на европското првенство, кое следната годна ќе се одржи во Франција. На него се наоѓаат три ракометарки од Вардар. Се работи за Андреа Лекиќ и пикерите, Драгана Цвијиќ и Марија Петровиќ.

Србија се наоѓа во група токму со репрезентацијата на Македонија,потоа Шведска и Фарски Острови. На 1-ви октомври во С.Р.Ц. Кале ќе се сретнат репрезентациите на Македонија и Србија.