Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Убрзан распоред! ЖРК Вардар на 18.септември игра во Струга, на 20ти домаќин на Гевгелија
Убрзан распоред! ЖРК Вардар на 18.септември игра во Струга, на 20ти домаќин на Гевгелија

Убрзан распоред! ЖРК Вардар на 18.септември игра во Струга, на 20ти домаќин на Гевгелија

Женската сениорска лига ќе се игра со убрзан ритам, првенството ќе започне на 18-ти септември, а 13.коло, кое е последно ќе се одигра на 6-ти ноември. Вардарки на 18-ти започнуваат како гостинки во Струга кај Стружанка, веќе на 20-ти септември ја пречекуваат екипата на Гевгелија.

Распоредот за есенскиот дел може да го најдете на следниот ЛИНК