Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Женската ракометна лига со десет екипи во новата сезона, Вардар со најмлад тим
Женската ракометна лига со десет екипи во новата сезона, Вардар со најмлад тим

Женската ракометна лига со десет екипи во новата сезона, Вардар со најмлад тим

Во новата натпреварувачка сезона, женската супер лига ќе брои десет екипи, не девет како што првично беше објавено од ракометната федерација. Нов член на најсилната лига во Македонија, ќе биде и екипата на Стружанка.

Знаеме дека во новта сезона, Вардар ќе нстапи само со една екипа, која ќе ја сочинуваат играчи кои се родени “2000“ година. Колку тие млади ракометарки ќе парираат на останатите екипи, останува да видиме. Супер лигата ќе стартува на 8-ми или 9-ти септември. Веќе е објавен и распоредот за првото коло.

 

Металург – Стружанка
Деспина – Овче Поле
Вардар – Куманово
Гевгелија – Спартак
ЦЕМС – Пелистер