Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) „Коцева-шоу“, Бојана со два феноменални гола донесе 1/2-финале
(ВИДЕО) „Коцева-шоу“, Бојана со два феноменални гола донесе 1/2-финале

(ВИДЕО) „Коцева-шоу“, Бојана со два феноменални гола донесе 1/2-финале

Вчера, женската кадетска репрезентација на Македонија обезбеди полуфинале на ЕХФ шампионатот во Литванија. Утре,  сабота ќе игра против Полска, овој дуел се обезбеди со одлична игра на  избраничките на Љубомир Савевски против Финска.

Ривалот на дуелот кој дирекно одлучуваше кој ќе иде во 1/2-финалето на помалку  пет минути до крајот противникот водеше со 18-20. На сцена стапи вардарката  Бојана Коцева  безизлезна ситуација за 19-20, а во следната акција покажа пркост и донесе реми 20-20, резултат кој не носеше во полуфиналето.  Дукоска  реализираше седмерец по истекот на времето и го круниса ремек делото на Коцева.

*Видеото од пресвртот кога со серија 3-0 обезбедивме победа и пласман во полуфиналето може да го погледнете ОВДЕ!