Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео) “Цепелинот“ на Радичевиќ и Цвијиќ е прогласен за најдобар гол на колото во ЛШ
(Видео) “Цепелинот“ на Радичевиќ и Цвијиќ е прогласен за најдобар гол на колото во ЛШ

(Видео) “Цепелинот“ на Радичевиќ и Цвијиќ е прогласен за најдобар гол на колото во ЛШ

Вардарки со победа и максимални 12 освоени бодови ја завршија првата групна фаза. Тие на домашен терен во рамките на последното коло од групата Ц, убедливо го совладаа тимот на Турингер и на тој начин во следната главна рунда ќе започнат од првото место на табелата со 8 пренесени бодови.

И полсе завршување на последното коло од групната фаза, ЕХФ направи избор на петте најдобри голови, кои го одбележаа колото. Првото место во овој избор на атрактивни потези е за Драгана Цвијиќ. Акцијата почна од Лејно која фрли топка до Радичевиќ, која атрактивно со цепелин ја проигра Цвијиќ, која ја зададе конечната реализација.

Погледнете го видеото со најбрите 5 голови, во последното коло од првата групна фаза.