Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Лакрабер има трет најубав гол, додека Суслина петта најдобра одбрана во последното коло од главната рунда на ЛШ
(ВИДЕО) Лакрабер има трет најубав гол, додека Суслина петта најдобра одбрана во последното коло од главната рунда на ЛШ

(ВИДЕО) Лакрабер има трет најубав гол, додека Суслина петта најдобра одбрана во последното коло од главната рунда на ЛШ

Вардарки со победа ја заокружија главната рунда во Лигата на Шампионите, откако славеа на гостувањето во Подгорица против екипата на Будуќност (25:30). Црвено-црните завршија на првото место во групата и во четвртфиналето за противник го добија тимот на Митјиланд. Две наши ракометарки се најдоа во изборот на ЕХФ, за најдобри одбрани и голови на колото.

Александра Лакрабер го има третиот најубав гол, додека Суслина е со најдобра петта одбрана. Видеото со најдобрите пет голови на колото погледнете го на линкот, ТУКА, додека видеото со најдобрите пет одбрани, на линкот, ТУКА.