Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар против Будуќност
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар против Будуќност

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар против Будуќност

Вардарки стигнаа до деветтата последователна победа во Лигата на Шампионите, а трета во главната рунда. Во С.Ц. Јане Сандански убедливо беше совладана екипата на Будуќност, со резултат од 31:24. Заслужена победа, со оглед дека имавме предност во текот на целиот меч, која во еден момент беше и двоцифррена. Повторно најефикасна во нашиот состав беше Андреа Пенезиќ, која потигна осум голови

Најинтересните моменти од овој натпревар можете да ги погледнете на линкот, ТУКА.