Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките во 18 часот играат против Косово на ЕХФ Шампионатот
Кадетките во 18 часот играат против Косово на ЕХФ Шампионатот

Кадетките во 18 часот играат против Косово на ЕХФ Шампионатот

Денес, женската селекција во кадетска конкуренција на Македонија  ќе го одигра својот прв натпревар на ЕХФ Шампионатот. Прв ривал на шампионатот  во Литванија ни е  селекцијата на Косово.

Македонија се очекува да биде  фаворит на овој дуел  и да стартуваме со победа, но останува да видиме како ќе го започне шампионатото црвено-жолтиот тим. Натпреварот се игра во Клаипеда, а почнува во 18 часот. На овој шампионат заминати се шест играчи на ЖРК Вардар.