Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Трајкоска Јована

Среќен роденден Трајкоска Јована

11

Денес еден од голманите на ЖРК ВардарЈована Трајкоска го прославува својот 17ти роденден. Станува збор за млад и надежен “чувар на мрежата“. Таа беше најдобар пионерски голман кога овој тим ја „скрши“ домининацијата на Металург. Следеа одлични игри во кадетската, младинската и сега во сениорската конкуренција. Популарната „Јоци“  е воедно е и македонска кадетска репрезенативка, таа  одлично ги бранеше боите на црвено-жолтата селекција во Италија.

j2-627x330

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЈОЦИ!